KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14661018
nr 1466 1018
Anton Genberg
(1862-1939), Sverige
Oljemålning, Åre. Signerad, daterad 1926. Olja på duk, 60x81 cm, yttermått inklusive ram: 75x97 cm
Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.
Utrop:
7.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 9 maj 2022
kl 19:32:16
6.000 kr
6.600 kr
6.800 kr
Anton Genberg
Läs mer om Anton Genberg